Καλά στοιχεία η Λαμία 1-1 με Λεβαδειακό

Ισόπαλο 1-1 έληξε το φιλικό της Λαμίας με τον Λεβαδειακό στην πόλη της Βοιωτίας.

Στη χθεσινή (5/09) φιλική αναμέτρηση, ο Μπάμπης Τεννές είχε την ευκαιρία να τεστάρει τους ποδοσφαιριστές του κόντρα σε μια ανώτερη ομάδα όπως είναι ο Λεβαδειακός. Συν τοις άλλοις ήταν ένα δυνατό τεστ, ενόψει της ρεβάνς με τον Ηρακλή, για τον αγώνα Κυπέλλου (12/9).

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 20ο λεπτό με την κεφαλιά του Βούκσεβιτς, έπειτα από ωραία σέντρα του Παπά. Ωστόσο οι νεοφώτιστοι απάντησαν λίγο πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου, ισοφαρίζοντας σε 1-1 χάρη σε σουτ του Γενγκά. Αυτό ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Οι συνθέσεις:

Λεβαδειακός (Σάββας Παντελίδης): Πρζιρόφσκι (64′ Μοσχονάς), Τομάς, Πρόγιτς (76′ Σκέμπης), Μάγκας (46′ Κώτσιος), Γεωργιάδης (64′ Νικολακάκης), Βούκσεβιτς, Γκόμεζ, Κονέ, Μιλοσάβλιεβ (46′ Ζίτο), Παππάς (64′ Μπορνταγκαράι), Μάντζιος (71′ Γιακουμάκης)

Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Μπλάζιτς, Καμαρά (46′ Φατιόν), Μάριτς (46′ Κωστόπουλος), Γενγκά (71′ Αντωνόπουλος), Βασιλόγιαννης (71′ Αντωνίου), Ζουλιώτης (71′ Ντελέκος), Ρεπετσάς (46′ Μουμίν), Νεόφυτος (60′ Μκρτσιάν), Τσαμούρης (60′ Λαμπρόπουλος), Φράγκος (46′ Τσούργιουριτς), Λεάντρο (60′ Χαϊκάλης)