Με σπασμένα φρένα ο Άρης

Ο Άρης έχει πάρει φόρα και πέτυχε την τρίτη του σερί νίκη στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου έκανε το 3Χ3 επικρατώντας 3-0 του Ηρακλή Αμπελοκήπων στο «Κλεάνθης Βικελίδης» παρουσιάζοντας κατά τα διαστήματα καλό ποδόσφαιρο.
Οι «κίτρινοι» καθάρισαν το τρίποντο από το πρώτο ημίχρονο. Άνοιξαν το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με τον Καπνίδη, ενώ με την συμπλήρωση 15′ διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Παυλίδη. Το ματς τελείωσε ουσιαστικά στο 37′ όταν ο Μπάρμπας έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, διαμορφώνοντας παράλληλα και το τελικό σκορ.
ΑΡΗΣ: Τζινάρ, Γεωργιάδης (62΄Καλογέρης), Τσουμάνης, Ραούλ Μπράβο, Μελισσάς, Παυλίδης, Καζναφέρης, Ντούνης, Πόι, Τάτος (16΄Ρόβας), Καπνίδης (46΄Κυβελίδης)
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ: Παπαθανασίου, Βόσδου, Σκέμπης, Μπάρμπας (42΄Καραγιώργος), Παναγιωτίδης, Παπαδημητρίου, Παπαϊωάννου (16΄Ζυγκερίδης), Νικολίτσας, Χιονίδης (71΄Σάρρος), Σαμπιασβίλι, Λιόνης