Άλμα κορυφής για τη Βιγιαρεάλ

Την Ρεάλ Μαδρίτης, στην δεύτερη θέση της Liga, έπιασε -προσωρινά- η Βιγιαρεάλ με το «διπλό» 3-1 επί της Γρανάδα.

Τα «κίτρινα υποβρύχια» άνοιξαν το σκορ στο 49ο λεπτό με τον Τριγκέρος και δύο λεπτά αργότερα, ο Μπακάμπου διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων. Η Γρανάδα προσπάθησε να… αντιδράσει και μείωσε στο 74′ με τον Φραν Ρίκο, αλλά στο 90′ ο Σάμου διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

ΓΡΑΝΑΔΑ: Φερνάντεζ, Μπαμπέν, Μιγκέλ Λόπεζ (73′ Τιεβί), Μπιράγκι, Λομπάν, Τσάβι Μάρκες (64′ Ιμπάνιεθ), Ροτσίνα, Ρούμπεν Πέρεθ (21′ Φραν Ρίκο), Κιρίν, Σαξές, Ελ Αράμπι.

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Αρεόλα, Κόστα, Μάριο Γκάσπαρ, Μπαϊλί, Βίκτορ Ρουίθ, Καστιγέχο (67’Σάμου), Ναχουέλ (59′ Σουάρεθ), Τριγκέρος, Πίνα, Μπακαμπού (80′ Αντριάν), Σολδάδο

Πηγή: Onsports.gr