Το γύρισε και πανηγύρισε η Γλυφάδα!

Την πρώτη της νίκη στην ιστορία της στη Football League πέτυχε η Γλυφάδα που νίκησε 3-1 τον Βύζαντα Μεγάρων.

Μία ιστορική νίκη και μάλιστα με ανατροπή του σκορ βάζοντας σε ένα ημίχρονο όσα τέρματα είχε πετύχει στα προηγούμενα έξι ματς του πρωταθλήματος, πέτυχε η Γλυφάδα.

Η ομάδα του Λουτσιάνο, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με τον Βύζαντα με το γκολ του Σταμόγιαννου στο 18′, απάντησε με τρία γκολ στο δεύτερο μέρος.

Το ματς έφερε στα ίσια ο Νατσούρας στο 47′, ενώ την ολική ανατροπή του σκορ έκανε ο Σμυρλής στο 63′. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Πορτίγια στο 71′.

ΓΛΥΦΑΔΑ: Κοτταράς, Νικολιάς (73′ Δημακάκος), Νατσούρας, Γκέζος, Μοντέστε, Σκόνδρας, Σααβέντρα (12′ Γαλανόπουλος), Πορτίγια, Καμινιώτης, Μπάρος (46′ Σμυρλής), Σονγκό

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ: Λούκιτς, Μανδύλης, Γιάντριτς, Παπαευθυμίου, Μπελέρης, Ζάρκος, Αρναρέλης, Σταμόγιαννος, Αμπντουραχμάνι (74′ Μαζιώτης Ιερ.), Ταμπάκης (48′ Μαρίνης), Λέκκας (66′ Μεντί)