Ατυχος ο Αρης Αρχαγγέλου στην πρεμιέρα, 2-2 με Πήγασο

Ατυχη στάθηκε η γυναικεία ομάδα του Άρη Αρχαγγέλου στον αγώνα της πρεμιέρας για την Β΄Εθνική κατηγορία

Απέσπασε ισοπαλία 2-2 στο Δημοτικό Στάδιο Ελευσίνας από τον Πήγασο Θριασίου στην πρώτη εμφανισή της στα σαλόνια της Β΄Εθνικής. Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και έδειξαν ότι και οι δύο θέλουν την νίκη. Με δύο γκόλ, ένα σε κάθε ημίχρονο, η γυναικεία ομάδα του Άρη Αρχαγγέλου προηγήθηκε αλλά οι πολλές απουσίες και ο ατυχής τραυματισμός της Hellstrom ανάγκασε τον προπονητή Γιώργο Δημητριάδη να χρησιμοποιήσει παίκτριες που δεν ήταν ακόμα έτοιμες με αποτέλεσμα να γείρει η πλάστιγγα προς το μέρος της γηπεδούχου που κατάφερε να κυριαρχήσει πλήρως στα τελευταία είκοσι λεπτά και να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας. Αρνητικός πρωταγωνιστής ο διαιτητής της συνάντησης με πολλά λάθος σφυρίγματα και για τις δύο ομάδες. Αξίζει να σημειωθεί ότι κοντά στην ομάδα βρέθηκε ο Γεν. Αρχηγός της γυναικείας ομάδας κ. Γιώργος Κουλούρης, στηρίζοντας την σε μία δύσκολη πρεμιέρα. Μετά το τέλος του αγώνα δήλωσε: «Για εμάς ήταν ένα θετικό αποτέλεσμα, χωρίς τις απουσίες θα μπορούσαμε να διεκδικήσουμε ένα καλύτερο αποτέλεσμα».