Πέρασαν και από τον Άλιμο τα Χανιά: Σκαρφάλωσαν στην κορυφή του ομίλου

Συνεχίζουν στην κορυφή της βαθμολογίας του Νοτίου Ομίλου της Β’ Εθνικής μετά τη νίκη τους μέσα στον Άλιμο.

Οι φιλοξενούμενοι «καθάρισαν» τον αγώνα στο πρώτο ημίχρονο. Στο 31′ ο Γκόντοβος με υπέροχη εκτέλεση φάουλ νίκησε τον Μπαντίκο για το 0-1.

Και στο 43′ ο Στέλιος Κρητικός μετά από υπέροχο συνδυασμό με τον Πάγκαλο πλάσαρε πανέμορφα για το 0-2 πριν τελειώσει το πρώτο μέρος του αγώνα.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι προσπάθησαν για τη μεγάλη ανατροπή. Μάλιστα έκλεισαν τους Κρητικούς στα καρέ τους, αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 77′ με κεφαλιά του πολύπειρου Ηλία Ιωάννου.

Άλιμος (Π. Δημητρίου): Μπαντίκος, Βιγιαφάνε, Καλαϊτζίδης, Νικολόπουλος, Γαβριήλ, Μπονγκ, Καραμέρης, Παντελής, Σαγανάς, Μπέριεξ, Ιωάννου

Χανιά (Σ. Παπανδρέου): Σικαλιάς, Παγώνης, Μανωλάς, Γκοτοβος, Κοντέων, Σιλιγαρδάκης, Οικονομόπουλος, Εσόνο, Κρητικός, Καραλής, Πάγκαλος