Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα U19: Γερμανία – Ολλανδία

Αναμέτρηση για την δεύτερη αγωνιστική του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U19 ανάμεσα στην Γερμανία και την Ολλανδία.

Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει στις 21:00 στο γήπεδο «Στάδιο Κατερίνης» (4.956).

Προϊστορία (10ετίας ανεξαρτήτου εδρας): 1Ν – 0Ι – 2Η

Δεν μπορούσε να αντιμετωπίσει στα ίσια την Ισπανία η Γερμανία, η οποία έκανε κάκιστη εμφάνιση στην πρεμιέρα, ενώ φαινόταν αγχωμένη. Το τελικό 3-0 με το οποίο ηττήθηκε και με βάση την εικόνα της αναμέτρησης, μόνο ως δίκαιο μπορεί να χαρακτηριστεί. Ανύπαρκτη από το ξεκίνημα της αναμέτρησης η Γερμανία, δεν μπορούσε να βρει διαδρόμους και τρόπο για να φέρει το παιχνίδι στα ίσια και το όλο θέμα έγινε ακόμα… καλύτερο για την Ισπανία, η οποία βρέθηκε μπροστά στο σκορ από το 8ο λεπτό με το τέρμα του Μικέλ Μερίνο. Οι Ισπανοί κυριάρχησαν στο ματς και στο 72ο λεπτό με το γκολ του Μπόρχα Μαγιοράλ με πέναλτι «καθάρισαν» και οριστικά την αναμέτρηση. Το τελικό 3-0 έγραψε στις καθυστερήσεις ο Λέιβα. Στο 89′ αποβλήθηκε ο μέσος Πεντράσα.

Διαβάστε αναλυτικά την πρόταση της ημέρας…