Άναψαν τα αίματα στο Australian Open: Σοβαρό επεισόδιο ανάμεσα σε Ιταλούς τενίστες (video)

Οι Ιταλοί Φονίνι και Καρούζο έπαιξαν και… έκτο σετ.

Τα αίματα άναψαν στο Australian Open, μετά τη λήξη του αγώνα του Φάμπιο Φονίνι με τον Σαλβατόρε Καρούζο.

Ο αγώνας των δύο Ιταλών είχε δραματική εξέλιξη, καθώς κρίθηκε στο tie break του 5ου σετ, με τον Φονίνι τελικά να παίρνει τη νίκη με 3-2 (4-6, 6-2, 2-6, 6-3, 7-6 (12)) και την πρόκριση στον 3ο γύρο του Australian Open.

Tο… 6ο σετ όμως διαδραματίστηκε μετά τη λήξη του αγώνα. Οι δυο Ιταλοί είχαν έναν έντονο διαπληκτισμό με τον διαιτητή να προσπαθεί να τους χωρίσει και να τους διακόψει.

Ο Φονίνι έλεγε συνεχώς στον αντίπαλό του πως ήταν τυχερός και όφειλε να ζητήσει συγγνώμη για κάποιους πόντους που κέρδισε στον αγώνα.

Από την πλευρά του, ο Καρούζο απάντησε πως αυτός συμπεριφέρθηκε άψογα και πως θα έπρεπε να ήταν πιο ευγενικός μαζί του.

«Ήσουν γ… τυχερός, πρέπει να ζητήσεις συγγνώμη. Δεν ήμουν ασεβής προς εσένα μέχρι τώρα» φώναζε ο Φονίνι μεταξύ άλλων.