Match of the day: Παναθηναϊκός – Μπράγκα στις 22:00

Με 60 χιλιάδες φιλάθλους στο πλευρό του, ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει απόψε την Μπράγκα στο Ολυμπιακό Στάδιο φιλοδοξώντας να πάρει την πρόκριση στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ για πρώτη φορά μετά από 13 χρόνια.

Μετά το 2-1 στην έδρα των Πορτογάλων, οι πράσινοι χρειάζονται απλή νίκη για να στείλουν το παιχνίδι στην παράταση και νίκη με διαφορά 2 ή περισσότερων γκολ για να πάρουν την πρόκριση από τα 90 λεπτά. Στην προσπάθειά τους, οι «πράσινοι» θα έχουν τη συμπαράσταση των οπαδών τους που αναμένεται να γεμίσουν το ΟΑΚΑ βοηθώντας τους παίκτες του Ιβάν Γιοβάνοβιτς, θέλοντας να αναβιώσουν χρυσές στιγμές της ομάδας στο συγκεκριμένο γήπεδο από τη δεκαετία του ’90.

Σέντρα στο Μαρούσι στις 22:00, για τον αγώνα υπάρχουν εκατοντάδες επιλογές στο Pamestoixima.gr, «ενισχυμένες αποδόσεις στην αγορά τελικό αποτέλεσμα μέχρι την έναρξη του αγώνα»*, αλλά και το Money Back*.

Τα facts του αγώνα

•    Ανεξαρτήτως διοργάνωσης, ο Παναθηναϊκός έχει εντός έδρας 6 νίκες και 6 ισοπαλίες στα τελευταία 12 παιχνίδια.
•    0 νίκες, 3 ισοπαλίες και 1 ήττα είναι ο εντός έδρας απολογισμός του Παναθηναϊκού κόντρα σε πορτογαλικές ομάδες για τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.
•    Αήττητη κόντρα σε ελληνικές ομάδες είναι η Μπράγκα με 5 νίκες και 1 ισοπαλία, κόντρα σε ΑΕΚ και Άρη.
•    Στο Over 2.5 είναι και τα 5 φετινά παιχνίδια της Μπράγκα, τα 4/5 ήταν και στο Goal/Goal.