Συνέτριψε την Ζάκυνθο η Νίκη Βόλου (video)

Η διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες ήταν εμφανής και η Νίκη Βόλου επικράτησε εύκολα 5-0 της Ζακύνθου.

Η ομάδα του Ιονίου δεν μπόρεσε να προβάλει αντίσταση και βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 2′. Το σκορ για τους Βολιώτες άνοιξε ο Παπαδόπουλος ενώ ο Ανιέτε επτά λεπτά μετά έκανε το 2-0. Στο 4′ η Νίκη είχε και δοκάρι με τον Οικονόμου ενώ και ο Πετράκος το σημάδεψε στο 31′.

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκορ ξέφυγε με τον Γκότοβο να κάνει το 3-0 στο 66′ ενώ τα άλλα δύο γκολ πέτυχαν οι Τζιώρας (75′) και Τσίτας (84′).

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Αποστολίδης, Γκότοβος, Γιώτας, Παπαδόπουλος, Ζουλιώτης, Μπακάλης, Αναστασόπουλος (63′ Σεϊμάν), Μανουσάκης, Ανιέτε, Τζιώρας (77′ Τσίτας), Γιέσιτς (73′ Χαρτσιάς).

ΖΑΚΥΝΘΟΣ: Οντο, Τσερκετάνι, Νομικός (17′ λ.τ. Μπίρης), Φωτιάς, Νικολόπουλος (44′ Κυριακίδης), Οικονόμου, Γιώρης, Πετράκος, Τορεζάνι, Οττα, Σολφερίνο (60′ Κουνσόλο).